رژیم جریان

مستر سی اف دی بسته کاملی از خدمات تحلیل، مشاوره و آموزش CFD را فراهم میکند

رژیم جریان و مکانیک سیالات

مکانیک سیالات با رژیم جریان و جریان مایعات سرو کار دارد. مطالعه مکانیک سیالات برای فیزیکدانان مهم است، که علاقه اصلی آنها این است که پدیده ها فیزیکی را درک کنند. مطالعه مکانیک سیالات برای مهندسان، که توجه اصلی در برنامه های کاربردی مکانیک سیالات برای حل مشکلات صنعتی است، نیز مهم است. مهندسان هوافضا ممکن است علاقه مند به طراحی هواپیما که دارای مقاومت کم و همان زمان دارای نیروی لیفت بالا برای حمایت از وزن از هواپیما باشند. مهندسین عمران ممکن است علاقه مند به طراحی کانال های آبیاری، سدها، و سیستم های تامین آب باشند. مهندسان کنترل آلودگی ممکن است علاقه مند به صرفه جویی و جلوگیری از ورود فاضلاب صنعتی به اتمسفر و اقیانوس باشند. مهندسین مکانیک ممکن است علاقه مند به  طراحی توربین و مبدلهای حرارتی باشند.  مهندسان شیمی ممکن است علاقه مند در طراحی دستگاه های کارآمد با مخلوط مواد شیمیایی صنعتی باشند.

هدف فیزیکدانان و مهندسین، با این حال، کاملا از هم جدا نمی باشند. مکانیک سیالات، مانند مطالعه هر شاخه دیگر علم، نیاز تجزیه و تحلیل ریاضی، آزمایش و شبیه سازی محاسباتی دارد.

هنگامی که شما در مورد کاربرد مایعات فکر می­کنید، تقریبا همه چیز در این سیاره چه در داخل و یا در نزدیکی یک سیال حرکت می کند. به عنوان مثال: تنفس، جریان خون، شنا، پمپ ها، فن ها، توربین ها، هواپیما، کشتی ها، رودخانه ها، آسیاب های بادی، لوله ها، موشک ها، کوه های یخ، موتور، فیلتر، جت، و آب پاش، و غیره.

 

سیالات و رژیم جریان را می توان در گروه های مختلف طبقه بندی

سیالات ایده آل در مقابل سیالات واقعی:

مایعات ایده­آل مایعات تراکم ناپذیر بدون گرانروی می­باشند، در حالی که سیالات واقعی که در طبیعت  وجود دارند تراکم پذیر با ویسکوزیته می باشد.

نیوتنی در مقابل سیال غیر نیوتنی:

مایعی است که یک رابطه خطی بین تنش برشی و گرادیان سرعت وجود داشته باشد.  سیال نیوتنی نامیده می شود و از سوی دیگر زمانی که این رابطه است که جریان خطی نیست که به نام غیر نیوتنی.

جریان یک، دو، و سه بعدی:

توزیع سرعت تعریف می کند که جریان یک، دو یا سه بعدی است، بسته به اینکه آیا تغییرات سرعت در یک، دو یا سه بعد است.

جریان لزج در مقابل جریان غیر لزج:

مناطقی در میدان جریان که ویسکوزیته غالب (دیوار نزدیک) است، جریان ویسکوز است. در برخی از منطقه­های جریان ما می توانیم از اثرات لزجت در مقایسه با نیروهای دیگر صرفه نظر کنیم؛ در این مناطق جریان سیال غیر لزج در نظر گرفته می­شود.

جریان داخلی در مقابل جریان های خارجی:

در جریان داخلی جریان مجبور به عبور از طریق کانال های محدود است، در حالی که جریان بیرونی روی سطوح جزو جریان های خارجی می باشد.

جریان آرام در مقابل جریان آشفته:

جریانی که در آن ویسکوزیته سیال مهم است می تواند از دو نوع، یعنی، آرام و یا آشفته باشد. اگر مایع در لایه های موازی در حال حرکت باشد جریان آرام است و اگر جریان  به طور تصادفی در حال حرکت است، جریان آشفته است. با محاسبه عدد رینولدز ما می توانیم پیش بینی کنیم جریان آرام یا آشفته است.

جریان پایدار در مقابل جریان ناپایدار:

در جریان پایدار هیچ گونه خاصیتی که با زمان تغییر ­کند وجود ندارد. اگر جریان ناپایدار باشد، تغییرات جریان با گذز زمان رخ می­دهد.

جریان تراکم ناپذیر و تراکم ­پذیر:

اگر چگالی در جریان سیال تغییر ­کند، جریان قابل تراکم است. عدد ماخ عددی بدون بعد است که می تواند پیش بینی کند جریان تراکم­پذیر است یا تراکم­ناپذیر. چگالی مایعات ثابت در نظر گرفته می­شود. بنابراین، ما می توانیم جریان مایع را در بیشتر کاربردها تراکم­ناپذیر در نظر بگیریم.

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی، مش بندی و شبیه سازی در نرم افزار انسیس سی اف ایکس (ANSYS CFX)، انسیس ورک بنچ (ANSYS Workbench) و انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای دانشگاهی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

پیشنهادات شرکت پردازشگران مهر

پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش , CFXآموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه CFX ,مشاوره CFD  ,شبیه سازی با CFX ,انجام شبیه سازی با  CFX ,مشاوره پایان نامه CFX ,آموزش پایان نامه CFX .  آموزش , Fluent آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه Fluent ,مشاوره CFD  ,شبیه سازی با Fluent ,انجام شبیه سازی با  Fluent ,مشاوره پایان نامه Fluent ,آموزش پایان نامه Fluent .

نمونه کارها

اینها آخرین پروژه های موفق ما هستند.

فرایند انجام پروژه

اگر میخواهید بدانید پروژه های شما چه فرایندی را طی میکنند مراحل انجام را بخوانید.

قدم چهارم

فایل های شبیه سازی در اختیار شما قرار گرفته و آموزش های لازم به شما داده می شود.

قدم سوم

پس از پرداخت پیش پرداخت، پروژه شما شروع شده و در زمان تعیین شده، نتایج هر فاز برای شما ارسال می شود و بعد از بررسی و تایید نتایج توسط شما هزینه آن فاز واریز می شود.

قدم دوم

همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس گرفته و پس از دادن مشاوره های لازم برای پروژه شما، جزئیات کامل کار فاز بندی شده و هزینه  و زمان تحویل هر فاز مشخص می شود.

قدم اول

اطلاعات پروژه ی خودتون رو از طریق لینک زیر برای ما ارسال کنید.

logo-samandehi
جست‌وجو