مدل چندفازی Granular Multiphase با انتقال حرارت در ANSYS FLUENT

مدل چندفازی Granular Multiphase با انتقال حرارت در ANSYS FLUENT

مدل چندفازی Granular Multiphase

این آموزش به بررسی مدل چندفازی Granular Multiphase ، جریان هوا و یک فاز جامد گرانول متشکل از دانه های شیشه ای در یک بستر سیال با گاز داغ، تحت حداقل شرایط مایع سازی یکنواخت، می­پردازد. نتایج به دست آمده برای ضریب انتقال  حرارت محلی  بین دیوار و بستر  در ANSYS FLUENT را می توان با نتایج تحلیلی مقایسه نمود.

این آموزش نشان می دهد که چگونه موارد زیر انجام گردد:

  • استفاده از مدل چند فازی Eulerian Granular.
  • تنظیم شرایط مرزی برای جریان های داخلی است.

• محاسبه حل با استفاده از حل کننده مبتنی بر فشار (pressure-based solver).

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی، مش بندی و شبیه سازی مسائل مربوط به مهندسی عمران، آب و سازه های هیدرولیکی در نرم افزار انسیس سی اف ایکس (ANSYS CFX)، انسیس ورک بنچ (ANSYS Workbench) و انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید.

شرکت مهر دوره های آموزشی آنلاین فلوئنت و انسیس فلوئنت را برگذار می­کند. اساتید ما همه مهندسان متخصص در زمینه دینامیک سیالات محاسبتی هستند در رشته خود هستند. این یکی از بهترین موسسات آموزش CFD است، و بسیاری از فایل­ها آموزش نرم افزار فلوئنت در سایت ما در دسترس هستند. اگر شما یک پروژه CFD دارید ما آماده انجام آن هستیم. بسیاری از فایلهای PDF آموزش نرم افزار انسیس در این سایت وجود دارد. در اینجا، شما حداقل هزینه های دوره CFD با حداکثر کیفیت پیدا می­کنید. ما قادر به انجام تمام آموزش­های دانشگاهی هستیم. فقط تماس بگیرید و پروژه های فلوئنت CFD خود را در اختیار ما بگذارید. ما آماده و قادر به انجام پروژه های CFD با فلوئنت و ارائه بهترین آموزش با حداقل هزینه و زمان مناسب، و با بهترین کیفیت می باشیم.

پیشنهادات شرکت پردازشگران مهر

پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش CFX  ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه CFX ,مشاوره CFD  ,شبیه سازی با CFX ,انجام شبیه سازی با  CFX ,مشاوره پایان نامه CFX ,آموزش پایان نامه CFX .  آموزش , Fluent آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه Fluent ,مشاوره CFD  ,شبیه سازی با Fluent ,انجام شبیه سازی با  Fluent ,مشاوره پایان نامه Fluent ,آموزش پایان نامه Fluent .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi
جست‌وجو